Tanikliklar

Thomas Buergenthal

Şu anda bir uluslararası yargıç olan Thomas Buergenthal, Auschwitz ve Sachsenhausen toplama kamplarından kurtulan en genç kişilerden biriydi. 17 yaşında Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti. Yargıç, Amerikan İnsan Hakları Mahkemesi başkanlığı ve El Salvador için Birleşmiş Milletler Gerçek Komisyonu üyeliği görevlerini üstlendi. Buergenthal, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Holokost Anı Müzesi'nin Vicdan Komitesi başkanıydı. Buergenthal, Mart 2000’de Uluslararası Adalet Mahkemesi’nin üyesi oldu ve bu görevini hâlâ devam ettirmektedir.

Deşifre Edilmiş Metin

Nuremberg’in uluslararası insan hakları hukuku ve uluslararası ceza hukukunun gelişiminde muazzam bir etkisi oldu elbette. Birinin ilk kez, üst düzey bürokratları yargılayan ve onları sorumlu tutup bazı kanunlar yapan uluslararası bir mahkemeyi yönetmesi bakımından sembolik bir kilometre taşıydı.


Etiketler


  • US Holocaust Memorial Museum

Bu sayfa aşağıdaki dillerde de mevcuttur:

Thank you for supporting our work

We would like to thank The Crown and Goodman Family and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.