A foglyok megalázása: A Szociáldemokrata Párt (SPD) tagjai egy táblát tartanak, amelyen a következő olvasható: „Osztálytudatos személy vagyok, pártvezető/SPD/pártvezető.” Dachaui koncentrációs tábor, Németország, 1933 és 1936 között.
MegtekintésEgy író és színész, akit 1937-ben 27 hónap börtönbüntetésre ítéltek homoszexualitás miatt. 1942-ben a sachsenhauseni koncentrációs táborba deportálták, ahol három évig raboskodott. Berlin, Németország, 1937 előtt.
MegtekintésHivatalos utasítás, amely elrendeli egy homoszexuális cselekmények elkövetésével vádolt személy elzárását a sachsenhauseni koncentrációs táborban.
MegtekintésNácik által felakasztott lengyel állampolgárok Sosnowiecben. Lengyelország, a háború idején.
MegtekintésWaltraud Kusserow, egy Jehova tanúja, akit több alkalommal is letartóztattak, mivel nem volt hajlandó bemutatni a „Heil Hitler” tisztelgést. Két és fél évet töltött börtönben. Németország, 1945 után.
MegtekintésHelene Gotthold, egy Jehova tanúja, akit vallásos meggyőződése miatt 1944. december 8-án lefejeztek Berlinben. A képen gyermekeivel látható. Németország, 1936. június 25.
MegtekintésEmmi G., egy 16 éves szobalány, akit skizofréniával diagnosztizáltak. Sterilizálták, és a meseritz-obrawaldei eutanázia-központba küldték, ahol 1942. december 7-én nyugtatók túladagolásával megölték. A hely és dátum ismeretlen.
MegtekintésFénykép a következő felirattal: „... Mivel Isten nem akarhatja, hogy a betegek és gyengék szaporodjanak.” Ez a kép egy propagandafilmből származik, melyet a Birodalmi Propagandaminisztérium készített azzal a céllal, hogy elfogadtassa az eutanáziaprogramot a közvéleménnyel.
MegtekintésA náci eutanáziaprogram egyik áldozata: pszichiátriai osztályra küldték nonkonformista meggyőződései és írásai miatt, majd 1944. január 26-án meggyilkolták. Németország, ismeretlen dátum.
MegtekintésSzovjet hadifoglyok holttestei. Ismeretlen hely és dátum.
MegtekintésSzovjet hadifoglyok menetoszlopa az ukrán frontról. Harkov, Szovjetunió, 1942. június 18.
MegtekintésSzovjet hadifoglyok a mauthauseni koncentrációs táborban. Ausztria, 1942. január.
MegtekintésRoma (cigány) áldozat, akin a nácik a tengervíz ihatóvá tételével kísérleteztek. Dachaui koncentrációs tábor, Németország, 1944.
MegtekintésRoma (cigány) kényszermunkások a ravensbrücki koncentrációs táborban. Németország, 1941 és 1944 között.
MegtekintésRoma (cigány) foglyok sorakoznak névsorolvasásra a dachaui koncentrációs táborban. Németország, 1938. június 20.
MegtekintésSA-őrizet alatt vezető szocialisták egy csoportja érkezik a kislaui táborba, az első koncentrációs táborok egyikébe. A szociáldemokrata párt helyi vezetője, Ludwig Marum az érkezők sorában balról a negyedik. Kislau, Németország, 1933. május 16.
MegtekintésBelsőépítész Düsseldorfból, akit homoszexualitással vádoltak, és 18 hónap börtönre ítéltek. Düsseldorf, Németország, ismeretlen dátum.
MegtekintésWe would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.