Nazi propaganda poster titled “The Stalin Constitution?”
Подробиці
Артефакт

Нацистський пропагандистський постер під назвою “Сталінська конституція?”

Нацистський пропагандистський постер під назвою “Сталінська конституція?”був надрукований 10 жовтня 1943 року.

Нацисти часто застосовували пропаганду на окупованих територіях, щоб досягти покори чи навіть підтримки місцевого населення. В Україні та інших окупованих регіонах Радянського Союзу нацисти створювали пропаганду, яка користалася з уже наявного невдоволення радянським режимом. Вони також намагалися використати наявні анти-єврейські сентименти та посилити поділ між євреями та неєвреями. Одним із методів такої пропаганди був наголос на теорії змови, знаній як юдео-більшовизм. Теорія юдео-більшовизму винуватила євреїв за комунізм. Ця ідея ширилася по всій тогочасній Європі та в Північній Америці і стала частиною нацистського світогляду.

Судячи з серійного номера в нижньому лівому кутку постера, ми знаємо, шо постер надрукували у жовтні 1943 року. На осінь 1943 року радянська Червона Армія відвоювала схід України та просувалася до Києва. Цей постер є зразком того, як нацистська пропаганда використовувала ідею юдео-більшовизму для збільшення підтримки населення в тих регіонах України, які ще перебували під контролем Німеччини. Використання юдео-більшовизму в цьому контексті особливо прикметне, бо нацисти, разом із їхніми союзниками та колаборантами, на той час вже вбили більшість українських євреїв.

Нагорі постера міститься текст: “Сталінська конституція?” На ілюстрації карикатурно зображено Йосипа Сталіна, диктатора Радянського Союзу (СРСР). Він сидить на стосі книжок теоретиків комунізму Карла Маркса та Фридриха Енґельса, а також першого радянського вождя Владіміра Лєніна. На зображенні Сталін пише радянську конституцію 1936 року. Ця конституція де факто встановила в Радянському Союзі тоталітарний контроль Всесоюзної Комуністичної Партії та генерального секретаря Партії, яким на той час був сам Сталін. Ця конституція стала відома в Радянському Союзі як “сталінська конституція”.


Ключові слова


Переглянути архівні документи

Цю сторінку також перекладено наступними мовами

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.