Additional page from the Fenyves family cookbook
Подробиці
Артефакт

Додаткова сторінка з кулінарної книги родини Феньвеш

Стівен Фенвес (уроджений Феньвеш) і його сім’я жили в Суботиці, Югославія. Його батько, Лайош, керував видавництвом, а мати, Кларі (Клара), була художником-графіком. У квітні 1941 року Суботиця потрапила під угорську окупацію. До травня 1944 року родина Феньвеш жила в одному кутку своєї квартири, тоді як решту їхнього будинку захопили угорські офіцери.

У березні 1944 року Німеччина окупувала Угорщину. У квітні Лайоша депортували до табору Аушвіц в окупованій Німеччиною Польщі. Стівена, його сестру Естеру, мати та бабусю по материнській лінії відправили в ґетто, а потім депортували у транзитний табір і згодом — в Аушвіц.

На цій сторінці показано рецепт із кулінарної книги родини Феньвеш. Кларі Феньвеш створила кулінарну книгу, яка була написана угорською мовою. Після того, як сім’ю змусили покинути свою квартиру перед депортацією, кухарка сім’ї, Моріш,  врятувала цю кулінарну книгу та деякі твори мистецтва Кларі Феньвеш. Після війни вона повернула твори мистецтва та кулінарну книгу членам родини, які вижили. Естера, Стівен і Лайош пережили Голокост, хоча Лайош помер через кілька місяців після того, як вони возз’єдналися.

Транскрипт

Ключові слова


  • US Holocaust Memorial Museum collection, gift of Steven Joseph Fenves and the late Estera Fenjves Votaw
Переглянути архівні документи

Цю сторінку також перекладено наступними мовами

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies, Abe and Ida Cooper Foundation, the Claims Conference, EVZ, and BMF for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of donor acknowledgement.