Mrs. Zinger's recipe for "mocha cake," transcribed by Ilona Kellner on the back of a blank munitions factory form
Подробиці
Документ

Рецепт торта «Мокко» від пані Зінгер

Ілона Келлнер та її сім’я жили у селі Плешівец, яке до Другої світової війни стало частиною Угорщини. Після німецької окупації Угорщини Ілона, її сестра Віра, а також батьки Карой та Йолан були примусово переселені до ґетто в іншому районі міста. У середині червня родину депортували до табору Аушвіц в окупованій Німеччиною Польщі. Батьків Ілони вбили в газових камерах у Біркенау.

На початку серпня Ілону та її сестру депортували до Гессіш-Ліхтенау, підтабір концентраційного табору Бухенвальд. Вони були частиною групи, що складалася з 1000 угорських жінок, яких забрали до Німеччини для заповнення нестачі робочої сили. У трудовому таборі Ілона працювала перекладачем і кур’єром, а також прибирала завод. Вона витягала порожні аркуші зі сміттєвих кошиків і використовувала їх для запису сотень рецептів, продиктованих її подругами-ув’язненими.

На цій сторінці показано рецепт торта «Мокко» від пані Зінгер, записаний Ілоною Келлнер на зворотному боці бланка заводу боєприпасів.

Транскрипт

Ключові слова


  • US Holocaust Memorial Museum Collection, gift of Eva Moreimi, in loving memory of her parents: Ilona Kellner Kalinova and Ernest Kaufmann Kalina
Переглянути архівні документи

Цю сторінку також перекладено наступними мовами

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies, Abe and Ida Cooper Foundation, the Claims Conference, EVZ, and BMF for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of donor acknowledgement.