Portrait of Helen Keller, seated, reading Braille

هلن کلر

  • ​نقل قول
  • Share
  • چاپ
برچسب‌ها
  • زبان فارسی

    این صفحه به زبان های دیگر نیز در دسترس است:

گزیده
من یک سوسیالیست هستم، چون معتقدم که سوسیالیسم دنیا را از فلاکت نجات خواهد داد و موجب خواهد شد که انسان های گرسنه و تنبل به کار مشغول شوند و کودکان حداقل این حق را داشته باشند که آزاد به دنیا بیایند.
- "رفتار سبعانه با بیکاران"، روزنامه ساکرامنتو استار، 1921


آثار سوزانده شده
چگونه سوسیالیست شدم

چکیده
هلن کلر (1968- 1880) در شهر کوچک و روستایی تاسکامیا در شمال غربی آلاباما به دنیا آمد. او هنگامی که 19 ماهه بود، دچار یک بیماری شد که به نظر پزشکان امروزی، مخملک یا مننژیت بوده است و در اثر آن، شنوایی و بینایی خود را از دست داد. هلن با کمک معلم و دوست همیشگی خود، آن سولیوان، خواندن و برقراری ارتباط با دیگران را آموخت.

او در سال های پس از فارغ التحصیلی از کالج رادکلیف، به یک سوسیالیست و مدافع حق رأی برای زنان تبدیل شد. کلر در نوشته های خود از معلولان، صلح طلبی، بهبود شرایط برای کارگران صنعتی و حق رأی زنان پشتیبانی می کرد.

او حق تألیف کتاب های خود به زبان آلمانی را به صندوق کمک به کهنه سربازان نابینای جنگ آلمان اهدا کرد. با این همه، نوشته های سوسیالیستی و ضد جنگ او سوزانده شد. کلر در نامه اعتراضی سرگشاده ای که در روزنامه نیویورک تایمز و نشریات دیگر به چاپ رسید، به مردم آلمان هشدار داد که با سوزاندن کتاب ها نمی توان اندیشه و عقاید را ریشه کن کرد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.