گزیده

من یک سوسیالیست هستم چون اعتقاد دارم که سوسیالیسم، تهی دستی را از جهان محو خواهد کرد - به مردانی که گرسنه و بیکار هستند، کار می‌دهد و حداقل به بچه‌های کوچک این حق را می‌دهد که آزاد بدنیا بیایند. 
- "رفتار بی‌رحمانه با بیکاران"، روزنامه ساکرامنتو استار، ۱۹۲۱

آثار سوزانده شده

چگونه سوسیالیست شدم

هلن کلر که بود؟

هلن کلر، حدود سال 1910.
هلن کلر (۱۹۶۸- ۱۸۸۰) در شهر کوچک و روستایی توسکامیا در شمال غربی آلاباما به دنیا آمد. او هنگامی که ۱۹ ماهه بود، دچار یک بیماری شد که به نظر پزشکان امروزی، مخملک یا مننژیت بوده است و در اثر آن، شنوایی و بینایی خود را از دست داد. هلن با کمک معلم و دوست همیشگی خود، آن سولیوان، خواندن و برقراری ارتباط با دیگران را آموخت.

او در سال‌های پس از فارغ التحصیلی از کالج رادکلیف، به یک سوسیالیست و مدافع حق رأی برای زنان تبدیل شد. کلر در نوشته‌های خود از معلولان، صلح طلبی، بهبود شرایط برای کارگران صنعتی و حق رأی زنان پشتیبانی می‌کرد.

او حق تألیف کتاب‌های خود به زبان آلمانی را به صندوق کمک به کهنه سربازان نابینای جنگ آلمان اهدا کرد. با این همه، نوشته‌های سوسیالیستی و ضد جنگ او سوزانده شدند. کلر در نامه‌ی سرگشاده‌ی اعتراضی که در روزنامه نیویورک تایمز و نشریات دیگر به چاپ رسید، به مردم آلمان هشدار داد که با سوزاندن کتاب‌ها نمی توان اندیشه و عقاید را ریشه کن کرد.