جک لندن

  • ​نقل قول
  • Share
  • چاپ
برچسب‌ها
  • زبان فارسی

    این صفحه به زبان های دیگر نیز در دسترس است:

گزیده
من در میان انقلابیون، ایمانی صمیمانه به آرمان گرایی پرشور و انسانی، لذتِ از خودگذشتگی، انکارِ نفس و شهادت یافتم... من با انسان هایی بزرگ ارتباط داشتم که جسم و روح خود را بر دلار و سِنت ارجحیت داده بودند، کسانی که از نظر آنان، ناله ضعیف کودکی گرسنه در محله ای فقیرنشین بیش از تمام زرق و برق توسعه تجاری و امپراطوری جهان ارزش داشت. پیرامون مرا اصالت هدف و شجاعت در سعی و تلاش فرا گرفته بود.
- پاشنه آهنین، سال 1908


آثار سوزانده شده
پاشنه آهنین
کت
مارتین ایدن

چکیده
جک لندن (1916-1876)، نویسنده آمریکایی پس از پایان تحصیل در دبیرستان به حزب سوسیالیست پیوست. او در سال 1896 به مدت یک ترم در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی تحصیل کرد، و در سال 1897 به جویندگان طلای کلوندایک ملحق شد. لندن داستان هایی ماجراجویانه و پرطرفدار، مانند آوای وحش (سال 1903) نوشت؛ در حقیقت او یکی از پرخواننده ترین نویسندگان خارجی در آلمانِ پیش از هیتلر بود. لندن به دلیل حمایت آشکار از سوسیالیسم، ایراد سخنرانی در سرتاسر ایالات متحده و نگارش چندین رمان سیاسی، از سال 1907 توجه همگان را برانگیخت. رمان پاشنه آهنین (1908) جک لندن، ظهور فاشیسم در آمریکایی را به تصویر می کشید که سرانجام به دست یک قهرمان سوسیالیست آزاد می شود. نازی ها این رمان و دیگر آثار او را که گرایش های سوسیالیستی داشتند در سال 1933 سوزاندند، اما داستان های ماجراجویانه او را ممنوع نکردند. او پس از گسستن از حزب سوسیالیست و در سال های پایانی زندگی خود، بیش از پیش از دوستان و هم وطنان خود فاصله گرفت. در 22 نوامبر 1916، جک لندن که الکلی و معتاد به مسکن شده بود، در اثر استفاده بیش از حد از دارو جان خود را از دست داد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.