پیتر فیلیپس  Peter Philipps

پیتر فیلیپس Peter Philipps

تاریخ تولد: ۵ دسامبر ۱۹۳۱

اِسن, آلمان

پیتر در اِسن، یک شهر بزرگ صنعتی در کنار رودخانه روهر در آلمان به بزرگ شد. پدرش به تجارت پوست گاو برای یک شرکت تجاری بین المللی در شهر مولهایم در همان نزدیکی مشغول بود. مادرش به عنوان طراح لباس در فروشگاه شیک لباس زنانه کار می‌کرد. پیتر، برادران دوقلوی کوچکترش، و والدینش با هم در یک آپارتمان زندگی می کردند.

۱۹۳۳-۳۹: کمی از تولد یکسالگی پیت گذشته بود که نازی ها به قدرت رسیدند. پدرش خطری را که یهودیان با آن روبه رو بودند دریافت و خانواده در ۱۹۳۶ به مقصد پراگ در چکسلواکی آنجا را ترک کرد. پیت در آنجا به مدرسه‌ی یهودی می رفت اما روزگار سختی داشتند. در پاییز ۱۹۳۸، زودتدلند، منطقه ای در چکسلواکی به رایش نازی الحاق شد و در مارس بعد، نیروهای آلمان به پراگ وارد شدند. کمی بعد، خانواده پیت به مقصد ایتالیا حرکت کرد و در حومه‌ی جنوا سکنی گزیدند. در آنجا آنها توسط فاشیست‌های ضدیهود محلی اذیت شدند. کمی پس از حمله آلمان به لهستان در سپتامبر ۱۹۳۹،خانواده فیلیپس به اکوادور مهاجرت کردند.

۱۹۴۰-۴۵: در کیتو، خانواده به اردوگاه پناهندگان آلمان پیوستند. پیت به مدرسه‌ی خصوصی پسران می رفت. پدرش یک تجارت تولید مارگارین برپا کرد و مادرش خیاطی لباس می کرد. در مه ۱۹۴۱، فقط شش ماه پس از حمله ژاپن به پرل هاربر، خانواده فیلیپس به ایالات متحده رسیدند و پدر پیت به شرکت قبلیش برگشت.

پس از جنگ، پیت فهمید که مادربزرگ پدریش که قبلاً به هلند فرار کرده بود، به آشویتس تبعید شده و کشته شده است. او تحصیل خود را تکمیل کرد و پس از دوران خدمت در ارتش آلمان، به روزنامه نویسی برای نیویورک تایمز پرداخت.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.