تاریخ شفاهی

توماس بورگنتال دادگاه‌های بین‌المللی را شرح می‌دهد

توماس بورگنتال یک قاضی بین‌المللی و یکی از جوانترین بازماندگان اردوگاه‌های آشویتس و زاخزن هاوزن بود. او در سن ۱۷ سالگی به ایالات متحده مهاجرت کرد. وی به عنوان قاضی و رئیس دادگاه حقوق بشر قاره آمریکا و به عنوان عضو کمیسیون حقیقت‌یاب سازمان ملل در السالوادور شروع به کار کرد. بورگنتال ریاست کمیته‌ی اخلاق موزه یادبود هولوکاست ایالات متحده را به عهده داشت. وی در مارس ۲۰۰۰ به عضویت دادگاه بین المللی عدالت در آمد و هنوز این سمت را دارد.

نسخه كامل

تفاوت بین نورنبرگ و آی سی سی [دادگاه جنایات بین‌المللی] یا آی سی تی وای (دیوان محاکمات یوگسلاو) این است که قضات دیوان نورنبرگ از بین چهار کشور پیروز انتخاب شده و توسط آنان به وجود آمده بود، در حالیکه این دو دیوان دیگر، دیوان یوگسلاو و دیوان رواندا، توسط شورای امنیت بنا شدند. و آی سی سی توسط پیمان و قضاتی از سرتاسر دنیا بنا شد. که در حال پیشرفت است، به این معنا که نشان می‌دهد فقط یک گروه جامعه‌ی بین‌المللی نیستند بلکه کل جامعه‌ی بین‌الملل در این سازمان‌ها نقش دارند و بخشی از آن هستند.


  • US Holocaust Memorial Museum

این صفحه به زبان های دیگر نیز در دسترس است:

Thank you for supporting our work

We would like to thank The Crown and Goodman Family and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.