جولیا پولاک بوله  Julia Polak Bolle

جولیا پولاک بوله Julia Polak Bolle

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئیهٔ ۱۹۱۴

آمستردام, هلند

جولیا برادر و دو خواهرش در خانواده‌ای صهیونیست، یهودی و مذهبی در آمستردام بزرگ شدند. خانواده پولاک می توانستند اجدادشان را تا ۲۰۰ سال قبل در هلند پیگیری کنند. جولیا به مدرسه یهودیان رفت. وی در زبان عبری بسیار ماهر بود.

۱۹۳۳-۳۹: جولیا به یادگیری و یاد دادن زبان عبری عشق می ورزید. وی به عنوان رهبر جنبش جوانان صهیونیست با بسیاری از گروه ها در مورد تاسیس یک سرزمین یهودی در فلسطین (ییشُو) صحبت می کرد. دوست پسرش نیز در فعالیت های صهیونیستی با او همراه بود. آنها در سال ۱۹۳۸ با یکدیگر ازدواج کردند. آنها به عضویت یک گروه آموزشی به نام عبری «هاشارا» در آمدند. این گروه، جوانان یهودی را برای کار کشاورزی در فلسطین آماده می کرد.

۱۹۴۰-۴۴: در مه ۱۹۴۰ آلمان به هلند حمله کرد. در جولای ۱۹۴۳ بر اساس بخشی از قرارداد هلند با آلمان، جولیا و همسرش در لیستی از یهودیان قرار گرفتند که می بایست به جای گروهی از آلمانی هایی که در فلسطین زندگی می کردند معاوضه شوند. آنها ابتدا به اردوگاه موقت وستربروک در هلند تبعید شدند و هشت ماه بعد به اردوگاه برگن-بلزن فرستاده شدند. سپس در آنجا به همراه دیگر زندانی هایی که قرار بود مبادله شوند در یک محل اسکان داده شدند. اما این مبادله هیچ وقت انجام نگرفت. آنها تا سال ۱۹۴۵ به عنوان کارگر اجباری در برگن-بلزن به کار گرفته شدند.

دو روز بعد از آزاد شدن جولیا و شوهرش در ۱۵ آوریل ۱۹۴۵، جولیای ۳۱ ساله از شدت بیماری تیفوس جان سپرد. شوهرش زنده ماند.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.