ردولف اکوهن Rudolf Acohen

ردولف اکوهن Rudolf Acohen

تاریخ تولد: ۴ ژوئن ۱۹۲۲

آمستردام, هلند

رودولف معروف به رودی و برادرش، در آمستردام و در خانواده‌ای یهودی و اسپانیایی تبار به دنیا آمدند. خانواده‌ی آنها در محله‌ی خوبی در حوالی جنوب شهر زندگی می کردند. رودی در مدرسه مونتسوری Montessori دوران ابتدایی و دبیرستان را گذراند.

۱۹۳۳-۳۹: پدر و مادر رودی در سال ۱۹۳۵ برای تعطیلات تابستانی خانه‌ای را در کنار ساحل ساندوُرت در نزدیکی آمستردام اجاره کردند. در آنجا او با دختری به نام اینا آشنا شد که برای هم دوستان خوبی شدند و متوجه شدند که هر دو به یک مدرسه می‌روند. رودی، اینا و دوستانشان معمولا در خانه‌ی یکدیگر دور هم جمع می شدند و به موسیقی‌های کلاسیک، فرانک سیناترا و آهنگ های مشهور فرانسوی گوش می دادند.

۱۹۴۰-۴۲: نیروهای آلمان در مه سال ۱۹۴۰ هلند را اشغال کردند. هر چند زندگی تا مدتی روال عادی خود را سپری می کرد. رودی و دوستانش همچنان یکدیگر را برای تنیس ملاقات می کردند، و گاهی هم به سفرهای طولانی با دوچرخه می رفتند. در تابستان سال ۱۹۴۱ آنها برای چندین روز دوچرخه سواری کردند و رودی خاطرات آن سفر را یادداشت کرد.

در روز یکشنبه مصادف با ۷ ژوئن سال ۱۹۴۲، رودی به دلیل عمل انتقام جویانه علیه یک سرباز آلمانی، دستگیر شد. رودی از آن جا سریعا به اردوگاه مرگ فرستاده شد و در آنجا کشته شد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.