والتر کراکائر  Valtr Krakauer

والتر کراکائر Valtr Krakauer

تاریخ تولد: ۲۰ ژوئیهٔ ۱۹۰۸

هودونین, Hodonin چکسلواکی

والتر چهارمین فرزند از شش فرزند یک خانواده‌ی یهودی در شهر کوچکی در موراویا بود. پدرش در آنجا یک فروشگاه لباس و خرازی داشت. خانواده کراکائر به هر دو زبان چک و آلمانی در خانه صحبت می‌کردند. والتر به مدارس آلمانی زبان رفت و همچنین بازیکن تیم فوتبال یهودی مکابی بود. پس از فارغ‌التحصیل شدن از مدرسه‌ی متوسطه، والتر در یک مدرسه‌ی طراحی مد در شهر برنو ثبت نام کرد.

۱۹۳۳-۳۹: والتر در برنو یک کارخانه برپا کرد که لباس‌های آماده تولید می‌کرد. او اخبار به قدرت رسیدن نازی‌ها در آلمان و ضمیمه شدن اتریش به آلمان در مارس ۱۹۳۸ را دنبال می‌کرد. والتر که پیش بینی می‌کرد آلمان به چکسلواکی حمله کند، با پسرخاله‌اش اروین، به فلسطین مهاجرت کرد. در همین حین، در اکتبر ۱۹۳۸ آلمان سودتنلند را ضمیمه خود کرد و بوهمیا و موراویا را در مارس ۱۹۳۹ اشغال کرد.

۱۹۴۰-۴۵: والتر پس از رسیدن به حیفا در فلسطین، به شهرک‌نشینی در دره‌ی بت-شین که بعد کیبوتس کفار روپین شد رفت. وی که می‌خواست با نازی‌ها بجنگد، در ۱۹۴۳ به دسته‌ی یهودی یک واحد نظامی که از ۱۹۴۳ تا پایان جنگ در مه ۱۹۴۵ دوشادوش نیروهای بریتانیا در ایتالیا می‌جنگید، پیوست.

والتر پس از جنگ فهمید که سه برادر و خواهرش در اردوگاه‌های نازی کشته شده‌اند. او به برنو در چکسلواکی برگشت تا به مادر بیمارش بپیوندد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.