یوهانا نیدرمایر بوخنر  Johanna Niedermeier Buchner

یوهانا نیدرمایر بوخنر Johanna Niedermeier Buchner

تاریخ تولد: ۱۵ آوریل ۱۹۰۴

وين, اتريش

یوهانا در وین، زمانی که این شهر هنوز پایتخت امپراطوری اتریش-مجارستان بود به دنیا آمد. خانواده‌ی مسیحی‌اش اختلال کشور را که نتیجه‌ی فروپاشی امپراطوری و بی ثباتی جمهوری اتریش بود را تجربه کرده بودند. رکود اقتصادی سال ۱۹۲۹ به شدت به وین خسارت وارد کرد. یوهانا در سال ۱۹۳۱ یک شاهد یهوه شد.

۱۹۳۳-۳۹: من دائماً به داخل و خارج از اتریش سفر کرده و کیش شاهدان یهوه را تبلیغ می‌کردم. در مارس ۱۹۳۸ آلمان اتریش را به خاک خود افزود و قوانین نازی‌ها بر ما اعمال و مذهب ما ممنوع اعلام شد. در سال ۱۹۳۹، در ساعت ۶ صبح توسط گشتاپو در خانه‌ام دستگیر شدم. دادگاه، من را به شش سال حبس محکوم کرد. به زندان زنان در آیشاخ واقع در باواریای شمالی در آلمان منتقل شدم.

۱۹۴۰-۴۴: در تمام مدت شش سال جنگ، من در زندان آیشاخ بودم و هر روز از ساعت ۵ صبح تا ۶ عصر لباس می‌دوختم و یا می‌بافتم. من هرگونه کاری که مرتبط با ارتش می‌شد را رد می‌کردم. حق نداشتم انجیل داشته باشم اما هنگامی که با مسئولان در مورد این موضوع که اگر دیگر آلمانی‌ها حق رفتن به کلیسا را دارند پس من هم حق دارم یک انجیل داشته باشم تا مانند آنها خدای خودم را عبادت کنم، بحث کردم، آنها نظرشان را تغییر دادند. من به یهوه ایمان داشتم، او به من قدرت مقاومت در برابر سختی‌های جنگ را می‌داد.

یوهانا در مه ۱۹۴۵ توسط ارتش ایالات متحده در آیشاخ آزاد شد و به خانه‌ی خودش در اتریش بازگشت. وی سپس در شهر برائونا در شمال اتریش اقامت گزید.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.