کلارا گاتفرید ریف  Klara Gottfried Reif

کلارا گاتفرید ریف Klara Gottfried Reif

تاریخ تولد: ۱۹ دسامبر ۱۸۹۶

لهستان

هرشل و ایفل گاتفرید، پدر و مادر کلارا گاتفرید ریف، صاحب یک کارخانه آرد و یک فروشگاه خرده فروشی در شهر کوچکی در لهستان بودند. کلارا به پنج زبان صحبت می‌کرد. وقتی زنی جوان بود، به مد و سفر کردن علاقه‌ داشت. در یکی از سفرهایش به وین، با یک دندان پزشک جوان به نام دکتر گرسون ریف آشنا شد. پس از ازدواجشان در سال ۱۹۲۵، زوج جوان در شهر وین اقامت گزیدند و اولین فرزند از دو فرزند آنها در سال ۱۹۲۷ به دنیا آمد.

۱۹۳۳-۳۹: پس از اشغال اتریش توسط آلمانی‌ها در سال ۱۹۳۸، اجازه‌ی کار از دندان پزشک‌های یهودی گرفته شد. همسر من پس از آنکه او را مجبور به کنار گذاشتن حرفه‌ی موفقش کردند، دچار افسردگی شد. در سپتامبر سال ۱۹۳۸، جسد وی پیدا شد، که احتمالا خود کشی کرده بود. در مه سال ۱۹۳۹، من و دو فرزندم با کشتی از طریق سنت لوییس راهی کوبا شدیم. کشتی، توسط کشور کوبا و امریکایی‌ها به اروپا بازگردانده شد. ما در فرانسه پناهنده شدیم.

۱۹۴۰-۴۴: پس از حمله‌ی آلمان به فرانسه در سال ۱۹۴۰، من به همراه دو فرزندم به سمت لیموژ در جنوب که توسط آلمانی‌ها اشغال نشده بود، گریختیم. من به دلیل مرگ همسرم و پناهنده شدن دچار بحران روحی شده بودم. در کشور فرانسه بودم و نمی‌توانستم به زبان فرانسه صحبت کنم. غذا کمیاب بود و من باید از دو فرزندم مراقبت می‌کردم. زمانی که فهمیدم در یکی از مزرعه های اطراف ممکن است تخم مرغ یافت شود، از لیموژ در حالی که فرزندانم را با کالسکه می‌کشیدم، به آنجا رفتم. رفت و برگشت ما چند ساعت طول کشید. پس از برگشت به خانه متوجه شدیم که تخم مرغ ها فاسد شده‌اند.

در سال ۱۹۴۱، خانواده‌ی کلینگوفر، از قوم و خویشان امریکاییشان، کلارا و فرزندانش را از طریق کشور پرتغال به ایالات متحده منتقل کردند. خانواده‌ی ریف در شهر نیویورک ساکن شدند.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.