کِرت پائولی  Kurt Pauly

کِرت پائولی Kurt Pauly

تاریخ تولد: ۲۶ مارس ۱۹۳۰

آخن, آلمان

کرت در یک خانواده‌ی یهودی در شهر آخن زندگی می‌کرد. خانواده‌ی مادرش از قرن ۱۸ در آنجا می‌زیستند. اگرچه پدرش آموزش آشپزی دیده بود اما به عنوان قصاب کار می‌کرد و همچنین چندین فروشگاه را برای پدرزنش مدیریت می‌کرد. خانواده‌ی پائولی در طبقه‌ی بالای یکی از آن فروشگاه‌ها در نزدیکی حومه‌ی ایلندورف زندگی می‌کردند. کرت از مهمانی‌های خانوادگی بزرگ که می‌توانست با بچه‌های فامیل، آنی، مارگوت و فرانک بازی کند، لذت می‌برد.

۱۹۳۳-۳۹: با قدرت گرفتن نازی‌ها در ۱۹۳۳، شرایط برای خانواده‌ی پائولی به شدت تغییر کرد. سربازانی با پیراهن قهوه‌ای جلوی فروشگاه‌های خانواده می‌ایستادند و مشتریان را ترغیب می‌کردند که مشاغل یهودی را تحریم کنند. با بدتر شدن شرایط، آنها مجبور شدند که فروشگاه‌ها را ببندند. در ۱۹۳۶، خانواده‌ی پائولی به فلسطین مهاجرت کردند و پدر کرت یک شرکت حمل و نقل برپا کرد. دو سال بعد، خانواده با ضمانت مالی دوستانشان حمایت و به ایالات متحده نقل مکان کردند. آنها در سینسیناتی اوهایو، شهری با جمعیت بسیار زیادی از آلمانی‌ها اقامت گزیدند.

۱۹۴۰-۴۵: در سینسیناتی، کرت به مدرسه رفت و پدرش در یک کافه، به پوست کندن سیب زمینی و پیاز مشغول شد. بعد از آن پدر کرت در یک رستوران محلی آشپز شد. با گسترش جنگ در اروپا، والدین کرت بیش از پیش نگران خانواده‌شان باقی‌مانده‌شان در آلمان شدند. پدرش امیدوار بود که تعداد بیشتری از اقوامش را به ایالات متحده بیاورد. در پاییز ۱۹۴۱، نازی‌ها یهودی‌ها را از آلمان ممنوع الخروج کردند و به زودی تبعید آنها به گتوها و کشتارگاه‌های واقع در اروپای شرقی اشغالی آغاز شد.

پس از جنگ، کرت فهمید که برخی از نزدیکترین اقوامش در آلمان در هولوکاست کشته شده‌اند. در ۱۹۴۸، خانواده‌ی پائولی به واینلند در نیوجرسی نقل مکان کردند و یک مرغداری خریدند. کرت پس از خدمت در ارتش ایالات متحده در زمان جنگ کره، با رتبه‌ی بالا از دانشکده تجارت وارتون از دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies, Abe and Ida Cooper Foundation, the Claims Conference, EVZ, and BMF for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of donor acknowledgement.