لودمیلا شواتز  Ludmilla Schatz

لودمیلا شواتز Ludmilla Schatz

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۸۹۶

تولچین, اکراین

لودمیلا یکی از چهار فرزندی بود که در یک خانواده‌ی یهودی و در یک شهر صنعتی کوچک واقع در جنوب شرقی اکراین در زمانی که این کشور قسمتی از روسیه بود، به دنیا آمد.او در شهر اودسا بزرگ شد، اما در سال ۱۹۱۹ به دلیل مرگ پدرش در جنگ داخلی روسیه، به همراه مادرش این شهر را ترک کرد. لودمیلا و مادرش به فرانسه مهاجرت کردند و در شهری در نزدیکی پاریس ساکن شدند. لودمیلا ازدواج کرد ودر سال ۱۹۳۰ دختری به دنیا آورد.

۱۹۳۳-۳۹: لودمیلا در شهر چند فرهنگی پاریس، با توجه به آشنایی که به زبان روسی، فرانسه و آلمانی داشت، احساس راحتی می‌کرد. او در آنجا معلم پیانو بود و دخترش نادین، به مدرسه‌ی ابتدایی می‌رفت. مادرش، روزالیا، هم با آنها زندگی می‌کرد. پس از این که در سپتامبر ۱۹۳۹ فرانسه بر علیه آلمان اعلام جنگ کرد، لودمیلا به همراه خانواده‌اش، به امید آنکه موقیعت امن‌تری داشته باشند راهی روستای کوچکی به نام سنت مارک سر مر در سواحل بریتانی شدند.

۱۹۴۰-۴۲: در ژوئن ۱۹۴۰ آلمانی‌ها روستای سنت مارک سر مر را اشغال کردند و بلافاصله لودمیلا به همراه خانواده‌اش به شهر نزدیکی به نام نانت نقل مکان کردند. در آن جا مقامات محلی و رسمی فرانسه با آلمانی‌های اشغالگر همکاری می‌کردند و همچنین کمک کردند تا قوانین ضد یهود،بخصوص در مورد یهودی‌های خارجی مانند لومیلا، وضع شود. پلیس فرانسه لودمیلا و دخترش را در نانت دستگیر کردند. لودمیلا را از دخترش جدا کردند و او را در آنژه تحویل مقامات آلمانی دادند. به وی گفته شده بود که او را برای کار به شرق می‌فرستند.

در ۲۰ ژوئیه سال ۱۹۴۲، لودمیلا به آشویتس تبعید شد و در همانجا جان سپرد. او ۴۵ سال داشت.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.