سیمون آرنولد Simone Arnold

سیمون آرنولد Simone Arnold

تاریخ تولد: August 17, 1930

هوسرن-وسرلینگ Husseren-Wesserling, فرانسه

سیمون در دهکده هوسرن-وسرلینگ واقع در ایالت آلزاس در فرانسه به دنیا آمد. در سال ۱۹۳۳ هنگامی که سه سال داشت، پدر و مادرش به شهری نزدیک به نام مولوز Mulhouse نقل مکان کردند. پدرش در آنجا، در یک کارگاه چاپ کار می‌کرد. والدین او از شاهدان یهوه بودند و عقاید دینی را به او می‌آموختند. بالاتر از هر چیز، او آموخته بود که فرمانبرداری از خداوند بر وفاداری بر هر موجود خاکی ارجحیت دارد.

۱۹۳۳-۳۹: من در خانه‌ای سرشار از عشق بزرگ شدم. پدر و مادرم برایم انجیل می‌خواندند. زندگی ما با موسیقی، هنر، بافندگی و غذای خوب توأم بود. سگم و بازی کردن در بیرون از خانه را خیلی دوست داشتم. ما باغی در نزدیکی خانه داشتیم و من ازکوه‌پیمایی و دوچرخه سواری در حومه روستای زیبایمان لذت می‌بردم. در سال ۱۹۳۶ تحصیل در مدرسه دولتی را شروع کردم، و هر دو زبان فرانسوی و آلمانی را آموختم. در طی این سال‌ها خیلی چیزها یاد گرفتم.

۱۹۴۰-۴۴: در سال ۱۹۴۰ آلمان ناحیه‌ی ما را اشغال کرد. یک سال بعد، من به دلیل اینکه از گفتن «سلام بر هیتلر» امتناع کرده بودم از مدرسه اخراج شدم و توسط گشتاپو مورد بازجویی قرار گرفتم. هنگامی که ۱۲ سالم بود، دادگاه حکم جدایی من از والدینم را صادر کرد، نازی‌ها ادعا کرده بودند که من با تعالیم شاهدان یهوه تخریب شده‌ام. در ژوئن ۱۹۴۳ به یک مرکز بازپروری کودکان در کنستانس واقع در آلمان فرستاده شدم. عمه‌ام در مدت دو سال، توانست نه بار برای دیدن من مجوز بگیرد. او به صورت پنهانی از مال‌هاوس نوشته‌های غیرمجاز برایم می‌آورد. اعتقادم به یهوه من را سرپا نگه داشت.

سیمون در آوریل ۱۹۴۵ توسط ارتش فرانسه آزاد شد. او به پدر و مادرش ملحق شد و در فرانسه به مدرسه بازگشت.

Thank you for supporting our work

We would like to thank The Crown and Goodman Family and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.