تاریخ شفاهی

توماس بورگنتال اهمیت نورمبرگ هم از نقطه نظر شخصی و هم به عنوان حقوقدان و قاضی را شرح می‌دهد

توماس بورگنتال یک قاضی بین‌المللی و یکی از جوانترین بازماندگان اردوگاه‌های آشویتس و زاخزن هاوزن بود. او در سن ۱۷ سالگی به ایالات متحده مهاجرت کرد. وی به عنوان قاضی و رئیس دادگاه حقوق بشر قاره آمریکا و به عنوان عضو کمیسیون حقیقت‌یاب سازمان ملل در السالوادور شروع به کار کرد. بورگنتال ریاست کمیته‌ی اخلاق موزه یادبود هولوکاست ایالات متحده را به عهده داشت. وی در مارس ۲۰۰۰ به عضویت دادگاه بین المللی عدالت در آمد و هنوز این سمت را دارد.

نسخه كامل

من به این سوال که در مورد نورمبرگ چه نکته‌ی جالبی می‌بینم، نه از دید یک قاضی یا حقوقدان بین‌المللی، بلکه از نقطه نظر شخصی پاسخ خواهم داد. برای من این موضوع نشان داد که چیزهایی که در اردوگاه فکر نمی‌کردیم ممکن باشند - حداقل بسیاری از ما این فکر را نمی‌کردند که یک روز، ممکن است این افراد سزای کارهای خود را ببینند -شدنی بود. زمانی که آنها در محل محکوم ایستادند، ثابت شد که ممکن است. موضوع برای قربانیان بسیار مهم است و حال به عنوان یک حقوقدان بین‌الممللی، من فکر می‌کنم که به دلایل کیفری، این برای جهانیان بسیار مهم است که ببینند برخی از قدرتمندترین افراد دنیا، که حداقل خودشان فکر می‌کنند که قدرتمندترین هستند، روزی برای جنایاتشان پاسخگو خواهند بود و این بسیار خوشایند و حیاتی است. این بسیار مهم است که زمانی که فردی بخواهد یک سیستم بین‌المللی، قوانین بین المللی بنا کند، قادر باشد به مثال‌هایی واقعی اشاره کند.


برچسب‌ها


  • US Holocaust Memorial Museum

اشتراک

Thank you for supporting our work

We would like to thank The Crown and Goodman Family and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.