آدولف آرنولد  Adolphe Arnold

آدولف آرنولد Adolphe Arnold

تاریخ تولد: ۲۲ اوت ۱۸۹۷

کروت, Kruth فرانسه

آدولف در یک خانواده کاتولیک و ساکن آلزاس که آنزمان- تحت حکومت آلمان قرار داشت- به دنیا آمد. آدولف در سن ۱۲ سالگی یتیم شد و عمویش او را بزرگ کرد و به دانشکده هنر در مولوزMulhouse فرستاد. در آنجا او در رشته طراحی تخصص گرفت. آدولف در دهکده هوسرن- وسرلینگ Husseren-Wesserling در قسمت جنوبی آلزاس ازدواج کرد و در سال ۱۹۳۰ این زوج صاحب یک دختر شدند. در سال ۱۹۳۳، خانواده آرنولد به شهر مولوز که در همان نزدیکی بود نقل مکان کردند.

۱۹۳۳-۳۹: در مولوز به عنوان مشاور امور هنری برای یکی از بزرگترین کارخانه های چاپ در فرانسه کار می کردم. هنگامی که در خانه یا کارخانه نبودم، به مطالعه انجیل می پرداختم و از موسیقی کلاسیک لذت می بردم. من و همسرم که از کلیسای کاتولیک ناامید شده بودیم، تصمیم گرفتیم به "شاهدان یهوه" بپیوندیم. تحت حکومت فرانسه، ما در بجای آوردن تکالیف مذهبی جدیدمان آزاد بودیم.

۱۹۴۰-۴۴: آلمانی ها در ژوئن ۱۹۴۰ مولوز را اشغال کردند. در۴ سپتامبر ۱۹۴۱، در کارخانه بودم که مرا به دلیل عضویت در فرقه مذهبی "شاهدان یهوه" بازداشت کردند و برای دو ماه در مولوز به زندان انداختند. در ژانویه مرا به اردوگاه کار اجباری داخائو Dachau فرستادند. در آنجا نیروهای اس اس مرا مورد ضرب و شتم و همچنین برای آزمایش مالاریا از من به عنوان تجربه پزشکی استفاده کردند. خواهر زنم توانست به طور قاچاقی برخی از نوشته های "شاهدان یهوه" را که درون بیسکویت ها مخفی کرده بود به من برساند. در سپتامبر ۱۹۴۴، به اردوگاه کار اجباری متهاوزن Mauthausen منتقل شدم.

آدولف در ماه مه ۱۹۴۵ از ابنزی Ebensee- یکی از اردوگاه های فرعی متهاوزن- آزاد شد. پس از جنگ او به فرانسه بازگشت و مجدداً به خانواده اش پیوست.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.