Макс Розенблат

Макс Розенблат

Народився (-лася): 1939

Радом, Польща

Батьки Макса, Таубе та Іцик, вперше познайомилися ще в їхньому дитинстві 1925 року. Таубе була дочкою кравця, а Іцик працював у нього підмайстром. Єврейські підлітки закохалися та мріяли одружитися навіть попри те, що сім’я Таубе не схвалювала цей союз.

1933-39: у 1938 році Таубе та Іцик побралися. Подружжя жило у квартирі на вулиці Жеромского 49 у Радомі, де Іцик відкрив жіноче ательє. Макс народився у липні 1939 року. Він мав кучеряве волосся і блакитні очі, як у батька. Через два місяці після його народження Німеччина вторглася до Польщі. Німці зайняли Радом і виселили всіх євреїв із вулиці Жеромского. Розенблатам довелося залишити все, навіть дитячу коляску Макса.

1940-42: Радомська єврейська рада виділила Розенблатам хатину на території єврейського ґетто у квітні 1941 року. Макс спав у саморобному ліжку із соломи. Він практично не мав що їсти і у нього зовсім не було іграшок. У серпні 1942 року, коли Максу було 3 роки, німці почали збір та депортацію всіх євреїв, які не могли на них працювати, із двох радомських ґетто. Батько Макса намагався сховати свою сім’ю в ательє, проте їх упіймали під час облави. Макса з матір’ю забрали. Їх відвели до залізниці та загнали у вагон.

У серпні 1942 року Макса та його матір депортували до табору смерті Треблінка, де їх отруїли газом відразу після прибуття. Максу було 3 роки.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.