لوسیف ریوکین  Iosif Rivkin

لوسیف ریوکین Iosif Rivkin

تاریخ تولد: 1891

مینسک, بلاروس

لوسیف در یک خانواده‌ی یهودی و در پایتخت بلاروسی شهر مینسک به دنیا آمد. او همراه با ارتش تزاری در جنگ جهانی اول جنگید و توسط آلمان‌ها اسیر شد. او زمانی که به مینسک بازگشت در یک کارخانه‌ی تولید لوازم خانگی دولتی مشغول به کار شد، اکثر خویشاوندان وی نیز از همین طریق امرار معاش می‌کردند.

۱۹۳۳-۳۹: در اوایل دهه‌ی ۱۹۳۰، لوسیف ازدواج کرد و صاحب سه دختر شد. هاشا، دورا و برتا. خانواده‌ی او در مرکز شهر مینسک و در خیابان نوومنیتسکایا، نزدیک رودخانه‌ی سِویسلش زندگی می‌کردند. در دهه‌ی ۱۹۳۰، دخترها به مدارس دولتی شوروی رفتند و عضوی از سازمان جوانان شوروی با نام پیشاهنگان جوان شدند. در اواخر ۱۹۳۰، مینسک پر از پناهندگان لهستانی بود که از حمله‌ی آلمان‌ها فرار کرده بودند.

۱۹۴۰-۴۳: در ۲۷ ژوئن ۱۹۴۱، ارتش آلمان به مینسک رسید. روز بعد، خانه‌ی آنها بمباران شد و مجبور شدند به خیابان پناه ببرند. آنها مجبور شدند همراه با تعداد زیادی از پناهندگاه، در کنار رودخانه بخوابند، تا اینکه نگهبانان آلمانی آنها را تهدید به شلیک کردند. پوسترهای نیروهای آلمان در شهر مینسک حاکی از آن بود که آنها برای آزادی شوروی از کمونیسم و دین یهود آمده‌اند. در ماه اوت، نیروهای آلمان یک گتو برپا کردند و لوسیف را در آن جا به کار نجاری واداشتند. زمانی که گتو در اکتبر سال ۱۹۴۳ منحل شد، لوسیف و خانواده‌اش تبعید شدند.

برتا، دختر لوسیف، پیش از انحلال گتو از آنجا فرار کرد. لوسیف و بقیه‌ی اعضای خانواده تبعید شدند و دیگر خبری از آنها شنیده نشد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.