Morris egy nagyon vallásos zsidó családban nőtt fel, és aktív tagja volt egy cionista sportegyesületnek. Amikor a németek 1939 szeptemberében megszállták Lengyelországot, Morris szülővárosa súlyos károkat szenvedett. A családnak gettóba kellett költöznie, és Morrist kényszermunkára rendelték. Miután egy ideig Konskiében, a Przedborztól 50 kilométerre fekvő városban raboskodott, Morrist az auschwitzi táborba deportálták, ahol a jawischowitzi altáborba került. 1945 januárjában Morrist halálmenetre kényszerítették, és először a buchenwaldi koncentrációs tábor tröglitzi altáborába, később pedig Theresienstadtba küldték. A háború után egy ideig Csehszlovákiában és Németországban élt, majd emigrált az Egyesült Államokba.
Rögtön elkezdtek verni minket, a Gestapo, az SS, mindig körülöttünk voltak… és bárki elment előttük, nem volt más, csak a verés, a verés és a verés. Végül odaértünk a táborba, ahol egyből megláttunk a koncentrációs táborok egyenruháját, a csíkosat. Kápókat is láttunk, akik elkezdték mondogatni: „Ez itt Auschwitz.” Azt mondták: „Itt nem élhettek sokáig. Itt maximum egy vagy két napot élhettek.” Ott aztán ugyanúgy hajtottak, ütöttek, hajtottak és ütöttek minket, fényképeket készítettek rólam, mint egy bűnözőről, minden oldalról. Elvették a ruháimat, azt mondták, tegyem bele egy zsákba, amire rá volt írva a nevem. Aztán leborotválták a fejünket, és mindig ütöttek minket, bárhova mentünk, minden lépésnél. Aztán mentünk a fertőtlenítésre, volt egy hatalmas edény tele klórral, klóros vízzel… abba kellett belemennünk, ez volt a fertőtlenítés. Aztán kaptunk ruhát, és továbbra is ugyanúgy, bárhova mentünk, minden lépésnél csak ütöttek és ütöttek minket.
We would like to thank Crown Family Philanthropies, Abe and Ida Cooper Foundation, the Claims Conference, EVZ, and BMF for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of donor acknowledgement.