False identity for Zegota member Ewa Sarnecka
Подробиці
Документ

Фальшиве посвідчення членкині Жеґоти Єви Сарнецької

Під час Другої світової війни люди часто використовували фальшиві посвідчення особи й підробляли документи, щоб переховуватися від нацистської влади. Фальшиві посвідчення були необхідними для бійців опору, працівників гуманітарної допомоги та євреїв, які сподівалися видати себе за неєвреїв. Створення якісних, переконливих підробок вимагало спільної таємної роботи десятків людей . Це також вимагало складного фотографічного та друкарського обладнання. Для євреїв, які прикидалися неєвреями, придбання підроблених документів могло означати різницю між життям і смертю. 

Під час Другої світової війни Єва Сарнецька взяла собі псевдонім «Регіна Цибульська» і використовувала це фальшиве посвідчення особи для ведення підпільної діяльності. З 1942 по 1944 рік Єва та її чоловік Тадеуш Сарнецький працювали в Раді допомоги євреям (під кодовою назвою «Жеґота»). Жеґота була підпільною організацією порятунку поляків і євреїв, яка координувала зусилля, щоб врятувати євреїв від нацистських переслідувань і вбивств. Сарнецькі служили кур’єрами для Замосцького і Люблінського відділень Жеґоти. Вони їздили до окремих таборів примусової праці в регіоні, включаючи Пйотркув Трибунальський, Радом і Стараховице. Сарнецькі таємно доставляли ув’язненим там євреям гроші, документи, їжу, ліки і листи. Кілька разів їм навіть вдавалося вивозити людей із таборів. І Єва, і Тадеуш пережили війну.


Ключові слова


Переглянути архівні документи

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies, Abe and Ida Cooper Foundation, the Claims Conference, EVZ, and BMF for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of donor acknowledgement.