Клод Ж. Летулле

Клод Ж. Летулле

Народився (-лася): 28 березня 1919 р.

Камбо-ле-Бен, Франція

Клод виріс у католицькій родині в Парижі та був одним із п’яти дітей. Його тато працював лікарем, вів успішну медичну практику і володів лабораторією. Батько заохочував Клода вивчати медицину, щоб влаштуватися на роботу в його клініку, але сина більше цікавила адвокатська діяльність.

1933-39: Клод продовжував навчання та у 1936 році вступив до університету, щоб вивчати право. У середині 1939 року загроза зі сторони Німеччини стала серйознішою, а 3 вересня 1939 року Франція оголосила рейху війну. Клод знав, що в його країни мало шансів на перемогу над нацистами. У жовтні його призвали у французьку армію. Після базової підготовки, Клода підвищили до капрала й призначили в танкову дивізію, розташовану на південний схід від Парижа.

1940-44: Клод потрапив у полон до німецької армії через шість тижнів після вторгнення у Францію. Як і інших військовополонених, його змусили працювати на рейх. За погрозу вбити охоронця Клода покарали, примусивши працювати у клініці, де нацистські лікарі проводили «медичні експерименти». Клод був присутнім, коли вони кастрували чоловіків і дробили пальці ув’язнених у пресі, щоб «вивчати» зламані кістки. Чимало людей загинуло під час цих процедур. Повіки однієї жінки пришили таким чином, щоб вона дивилася у дзеркало на те, як їй видаляють груди.

Після чотирьох років полону в лютому 1944 року Клода повернули до Франції в рамках обміну полоненими. Він воював у французькому підпіллі до кінця війни.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.