Ліла Лам

Ліла Лам

Народився (-лася): 24 листопада 1924 р.

Станіславув, Польща

Ліла народилася у єврейській родині в переважно населеному євреями місті Станіславув. Сім’я Лам володіла нафтовим родовищем і нафтопереробним заводом, а батько Ліли, який був юристом за спеціальністю, допомагав керувати бізнесом. Коли Лілі прийшла пора йти до першого класу, то її батьки вирішили, що для дівчинки буде краще займатися з вчителями вдома, а не відвідувати початкову школу.

1933-39: єврейські свята завжди були особливими. Хоча сім’я Ліли не була релігійною, саме свята були чудовою нагодою для її багаточисельної родини, що складалася з п’яти тіток і дядьків, двоюрідних братів і сестер, аби зібратися в будинку дідуся. У 1939 році, коли їй виповнилося 15 років, почалася війна, і радянські війська вдерлися до Станіславува. Останні два роки вона навчалася у радянській школі.

1940-44: німецькі війська захопили місто Ліли й заснували ґетто у 1941 році. Улітку 1942 року Ліла, її мати, брат та дядько втекли і за допомогою хабарів дісталися до Варшави. Щонеділі вони виходили з дому і прикидалися, що йдуть до церкви. Однієї неділі, коли Ліла та її мати вийшли з дому, їх зупинив польський поліціянт, який запідозрив у них єврейок. За певну плату він погодився не видавати їх. В той момент, коли мати побігла за грошима, поліціянт потягнув Лілу до будинку та спробував зґвалтувати. На щастя, він її відпустив.

Під час Варшавського повстання у серпні 1944 року Лілу разом з іншими цивільними поляками депортували до концтаборів. Після війни вона жила в Польщі.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.