Film

Julius Streicher

Nazi lideri ve antisemitik gazetenin (Der Stuermer—Fırtına) yayıncısı Julius Streicher, dünyanın kontrolünü ele geçirmek ve Yahudi olmayanları istismar ederek yaşama çabalarından ötürü Yahudileri suçlayan bir konuşma yapıyor. Streicher'e göre Almanya için verilecek tek yanıt “Yahudi Sorunu”nun çözülmesidir.

Deşifre Edilmiş Metin

Alman halkına antisemitizmi başlattıkları, Yahudilere karşı savaş çıkardıkları yönünde iftira ediliyor ve bu nedenle halkımız ilkel bir halk olmakla suçlanıyor. Bunu söyleyen herkes yalan söylüyordur. Binlerce yıl önce Yahudi olmayan kişiler kendilerini yurtlarına izinsiz girmeye çalışan Yahudilere karşı savunmak zorundaydı. Bu mücadele henüz bitmediyse, suçlu Yahudi olmayan kişileri kullanan ve kendilerini dünyayı yönetmek için seçen Yahudi halkıdır. Halklar arasındaki özgürlük, ancak savaştan çıkar sağlayanların dünyadaki insanları savaşmak için birbirine düşürmediğinde, insanlık için Yahudi sorununun kökü kazındığında gerçekleşecektir.


Etiketler


  • National Archives - Film
Arşivsel detayları görüntüle

Bu sayfa aşağıdaki dillerde de mevcuttur:

Thank you for supporting our work

We would like to thank The Crown and Goodman Family and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.