False identity for Zegota member Tadeusz Sarnecki
Подробиці
Документ

Фальшиве посвідчення члена Жеґоти Тадеуша Сарнецького

Під час Другої світової війни люди часто використовували фальшиві посвідчення особи й підробляли документи, щоб переховуватися від нацистської влади. Фальшиві посвідчення були необхідними для бійців опору, працівників гуманітарної допомоги та євреїв, які сподівалися видати себе за неєвреїв. Створення якісних, переконливих підробок вимагало спільної таємної роботи десятків людей. Це також вимагало складного фотографічного та друкарського обладнання. Для євреїв, які прикидалися неєвреями, придбання підроблених документів могло означати різницю між життям і смертю. 

Цей підроблений документ використовував Тадеуш Сарнецький під час Другої світової війни. Під псевдонімом «Казимир Гутецький» Сарнецький співпрацював із Радою допомоги євреям (під кодовою назвою «Жеґота»). Жеґота була підпільною організацією порятунку поляків і євреїв. За підтримки польського уряду у вигнанні, вона координувала зусилля, щоб врятувати євреїв в окупованій німцями Польщі від нацистських переслідувань і вбивств. З 1942 по 1944 рік Сарнецький та його дружина Єва таємно працювали кур’єрами в Замосцькому і Люблінському відділеннях Жеґоти. Вони їздили до таборів примусової праці в регіоні, включаючи Пйотркув Трибунальський, Радом і Стараховице. Сарнецькі таємно доставляли деяким ув’язненим там євреям гроші, документи, продукти харчування, ліки й листи. Кілька разів вони допомогли людям втекти, таємно вивозячи їх із цих таборів. І Тадеуш, і Єва пережили війну.


Ключові слова


Переглянути архівні документи

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.