Ханна Мазанські-Зайдель

Ханна Мазанські-Зайдель

Народився (-лася): 1908

Паневежис, Литва

Ханна була однією із шести дітей, народжених у єврейській родині. У 1914 році, через рік після смерті батька, під час Першої світової війни сім’я втекла до Росії. Після війни вони повернулися до Литви й оселилися у селі Пумпенай у домі, що належав бабусі й дідусю Ханни. Троє старших братів Ханни переїхали до Південної Африки в 1920-х роках, через що дівчина почала працювати швачкою, аби допомагати своїй сім’ї.

1933-39: Ханна займалася пошиттям одягу в Пумпенаї, коли в середині 30-х років познайомилася з Ханнохом Зайделем і вийшла за нього заміж. У пари, яка продовжувала жити в Пумпенаї, народилася дитина. У вересні 1939 року Німеччина вторглася до Польщі. На той час Литва була ще вільною країною.

1940-41: протягом кількох днів після вторгнення Німеччини до Радянського Союзу 22 червня 1941 року німецькі війська захопили район навколо Пумпеная. У кінці літа 1941 року німці підійшли до села, щоб здійснити нацистський план зі знищення литовських євреїв. Однак, до моменту прибуття військ, групи озброєних литовських колабораціоністів супроводили євреїв із Пумпеная до найближчого лісу, а потім змусили їх рити траншеї й роздягатися догола. Потім вони наказали євреям залізти у рови та розстріляли їх із кулеметів.

Ханну, Ханноха та їх дитину було вбито разом із матір’ю Ханни Сарою Рахель, її братом-близнюком Мойшею та молодшим братом Хаімом. Ханні було 33 роки.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.