Propaganda cartoon warning of a worldwide Jewish conspiracy. [LCID: 73815]
Подробиці
Фото

Антисемітський пропагандистський плакат нацистської епохи

Нацистська пропагандистська карикатура політичного карикатуриста Сеппла (Йозефа Планка). Німеччина, дата невідома [ймовірно, під час Другої світової війни].

Починаючи з 1920-х років нацистські пропагандисти просували антисемітський міф, що євреї задіяні у масовій змові з метою захоплення світу. Це хибне уявлення стверджувало, що «міжнародне єврейство» використовувало різних людей і групи як частину плану глобального завоювання. Водночас восьминіг, що простягає свої щупальця над земною кулею, був поширеною візуальною метафорою цього міфу. 

Ймовірно, Сеппла створив цю карикатуру на початку 1940-х років, коли нацистська Німеччина воювала з Великою Британією. На карикатурі в ролі восьминога зображений британський політик Вінстон Черчилль. Над головою восьминога знаходиться єврейська зірка Давида. Щупальця, здається, втрачають контроль над світом. На карикатурі Європа показана як така, що звільнилася з-під контролю восьминога.

Восьминіг на карикатурі Сеппли нібито символізує водночас антисемітський міф про «міжнародне єврейство» і Велику Британію. Зображення наводить на думку, що Черчилль є інструментом уявної «змови». Воно також припускає, що євреї та Велика Британія зрештою зазнають поразки.


Ключові слова


  • Library of Congress
Переглянути архівні документи Переглянути архівні документи

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.