آبراهام سوئپ  Abraham Soep

آبراهام سوئپ Abraham Soep

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۹۲

آمستردام, هلند

آبراهام، معروف به "برام"، در یک خانواده مذهبی یهودی در آمستردام متولد شد. او بعد از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان، با پدر خود به تجارت الماس پرداخت. او و همسرش، تونی، تا سال ۱۹۲۴ دارای سه فرزند شدند. برام به عنوان رئیس انجمن یهودیان آمستردام خدمت کرد.

۱۹۳۳-۳۹: خانواده سوئپ یک منزل بزرگ و راحت داشتند. برام و همسرش اغلب به سفر خارج از کشور می‌رفتند و هر تابستان یک منزل در کنار ساحل در زاندوورت Zandvoort اجاره می‌کردند. پسر برام، بنو، در سال ۱۹۳۷ در کار تجارت الماس به او ملحق شد.

۱۹۴۰-۴۴: آلمانی‌ها هلند را در سال ۱۹۴۰ اشغال کردند. یک سال بعد، آبراهام در یک شورای یهودی هلندی که تحت نفوذ نازی‌ها بود به کار گرفته شد. خانواده سوئپ در سال ۱۹۴۴ تبعید شدند و سرانجام به اردوگاه برگن- بلزن Bergen-Belsen فرستاده شدند. در آنجا آلمانی‌ها می‌خواستند از مهارت آبراهام به منظور ایجاد یک کارخانه‌ی الماس استفاده کنند. وقتی پروژه‌ی الماس فروپاشید، کارگران آنجا به اردوگاه‌های مرگ، تبعید شدند. فقط خانواده‌ی سوئپ و یک خانواده‌ی دیگر برای آنکه ممکن بود آلمانی‌ها مجدداً به ارتباطات تجاری آنها نیاز داشته باشند، زنده ماندند.

با پیشروی شوروی، برام و زندانیان دیگر با قطار به غرب فرستاده شدند. او سرانجام در سال ۱۹۴۵ توسط آمریکایی‌ها آزاد شد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.