بنیامین سوئپ Benjamin Soep

بنیامین سوئپ Benjamin Soep

تاریخ تولد: ۲ مارس ۱۹۱۹

آمستردام, هلند

بنیامین که دوستان و خانواده‌اش او را "بنو" صدا می‌کردند، در یک خانواده‌ی متدین یهودی در آمستردام بزرگ شد. پدر بنو که یک الماس ساز موفق بود، ریاست جامعه‌ی یهودیان آمستردام را به عهده داشت. بنو دو خواهر کوچکتر از خود داشت و از جمع کردن تمبر لذت می‌برد.

۱۹۳۳-۳۹: بنو بعد از کسب تجربه‌ی کاری در یک فروشگاه بزرگ، به پدرش در کار الماس پیوست. او کاملاً به قوانین یهود پایبند و به تنیس و اسکی بسیار علاقه داشت. او در سال ۱۹۳۸ هنگام اسکی در سوئیس با دختری آشنا و عاشق او شد. خانواده‌ی دوست دختر او که متوجه وخامت شرایط یهودیان در اروپا شده بودند، در سال ۱۹۳۹ هلند را به مقصد ایالات متحده ترک کردند.

۱۹۴۰-۴۱: دوست دختر بنو به هلند بازگشت و آنها در اکتبر ۱۹۴۰ با یکدیگر ازدواج کردند. این تازه عروس و داماد به یک پناهنده‌ی یهودی که برای کار کشاورزی در فلسطین تعلیم می‌دید، جا دادند. در ۱۱ ژوئن ۱۹۴۱، مأموران گشتاپو به دنبال پناهندگان به خانه‌ی بنو آمدند؛ آنها به تلافی کشته شدن یک آلمانی، یهودیان خارجی را دستگیر می‌کردند. وقتی بنو در را باز کرد، آن مأمور نازی پرسید که آیا او نیز یهودی است یا خیر. بنو پاسخ مثبت داد و آن مأمور گفت، "پس تو هم با ما خواهی آمد."

بنو به اردوگاه بیگاری شورل در هلند و سپس به اردوگاه کار اجباری مت‌هاوزن در اتریش فرستاده شد و در آنجا در سن ۲۲ سالگی جان سپرد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.