فردریک درمر  Frederick Dermer

فردریک درمر Frederick Dermer

تاریخ تولد: 1925

وين, اتريش

فریدریک در یک خانواده‌ی یهودی در وین، پایتخت اتریش متولد شد. وقتی کودکی بیش نبود پدرش درگذشت. او و مادرش به منزل پدربزرگ فردریک که همسر خود را از دست داده بود، نقل مکان کردند. فردریک وقتی یک پسربچه بود در یک مدرسه‌ی دولتی در وین مشغول به تحصیل شد.

۱۹۳۳-۳۹: فریدریک یک کودک غیرقابل کنترل بود. یک بار وقتی پدربزرگش از او نگهداری می‌کرد، از سر آباژور به عنوان "چتر نجات" استفاده کرده و از بالای کمد لباس خود را به پایین پرت کرد. این آخرین باری بود که پدربزرگ فردریک از او نگهداری کرد. وقتی آلمان به اتریش پیوست، فردریک ۱۳ سال داشت. مادر فردریک از ترس نازی‌ها به همراه خانواده‌ی عمه‌اش مخفیانه از طریق هلند به بلژیک رفتند.

۱۹۴۰-۴۲: خانواده‌ی درمر، به عنوان پناهندگان غیرقانونی در بروکسل، توسط انجمن یهودیان پناه داده شدند. فردریک برای کمک مالی به مادر خود، به صورت غیر قانونی در یک فروشگاه چرم مشغول به کار شد. این فروشگاه کالاهایی مانند کیف پول و کمربند درست می‌کرد. آلمانی‌ها بلژیک را در سال ۱۹۴۰ اشغال کردند. فردریک در سال ۱۹۴۲ از سوی مقامات آلمانی برای معرفی خود جهت کار، احضاریه دریافت کرد.

فردریک بعد از معرفی خود، بلافاصله تبعید شد. او در سن ۱۷ سالگی کشته شد.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.