جیکوب اونگر  Jacob Unger

جیکوب اونگر Jacob Unger

تاریخ تولد: ۱۴ ژوئیهٔ ۱۸۷۱

لهستان

جیکوب وقتی با ارنا شومر ملاقات کرد و با وی ازدواج کرد، در اسن آلمان زندگی می کرد. ارنا مثل او از خانواده‌ای یهودی و مذهبی می‌آمد. این زوج دارای دو فرزند به نام مکس و دورا بودند، مکس در سال ۱۹۲۳ و دورا در سال ۱۹۲۵ متولد شدند. جیکوب به عنوان فروشنده مشغول به کار بود و بعد از ظهرها نیز به آموزش خصوصی زبان عبری می پرداخت.

۱۹۳۳-۳۹: در سال ۱۹۳۳، وقتی هیتلر به قدرت رسید، جیکوب برای بررسی امکان انتقال خانواده‌ی خود به آمستردام به آنجا رفته بود. با این وجود، ارنا نمی خواست سه خواهر خود را که در اسن زندگی می کردند ترک کند و همچنین عقیده داشت که اگر در آلمان بمانند برای خانواده امن تر است. بعد از قتل‌عام سراسری در کشور، [کریستال ناخت، شب شیشه های شکسته] در نوامبر سال ۱۹۳۸، خانواده‌ی اونگر بالاخره به هلند نقل مکان کردند. در آنجا خانواده، به عنوان پناهندگان بی بضاعت، از هم جدا شدند و مکس و دورا تحت مراقبت سازمان‌های یهودی قرار گرفتند.

۱۹۴۰-۴۴: آلمان در مه ۱۹۴۰ به هلند تاخت. به مدت سه سال ارنا و جیکوب در پناهگاه به سر بردند. در ۱۷ آوریل ۱۹۴۳، به اردوگاه موقت وستربورک در هلند منتقل شدند و هفت روز بعد به اردوگاه مرگ سابیبور در لهستان تبعید شدند.

جیکوب در سال ۱۹۴۳ در سابیبور توسط گاز کشته شد. او ۷۲ سال داشت.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.