Ернест Г. Хеппнер

Ернест Г. Хеппнер

Народився (-лася): 4 серпня 1921 р.

Бреслау, Німеччина

Ернест був одним із трьох дітей, що народилися у єврейській родині в торговому місті Бреслау, де жила одна з найбільших єврейських громад Німеччини. Його батько, ветеран Першої світової війни, володів фабрикою з виробництва маци – прісного хліба, який вживали під час єврейського свята Песах. Ернесту було 12 років, коли Гітлер прийшов до влади у 1933 році.

1933-39: в Ернеста часто виникали проблеми в школі, оскільки його там ображали. Йому часто казали, що він «вбивця Христа» і «його батько вбиває християнських дітей на Великдень». Багато хто вважав нацизм короткочасним політичним захопленням, але вже в 1935 році нацисти ухвалили страшні закони. З’явилися таблички «Євреям вхід заборонено». У 1938 році, після того як під час Кришталевої ночі спалили синагогу, яку відвідувала родина Ернеста, стало зрозуміло, що їм потрібно тікати з рейху. Оскільки його сім’я змогла придбати лише два квитки, Ернест із матір’ю сіли на корабель до Азії, залишивши інших у Німеччині.

1940-44: Ернест потрапив у контрольований Японією Шанхай, єдине місце, де біженці могли висадитися без візи. Там він працював водієм вантажівки в Шанхайському волонтерському корпусі британської армії. Ернест мав їжу й почувався краще, ніж багато інших біженців. Після Перл-Харбора у грудні 1941 року становище переселенців у Шанхаї погіршилося – вони більше не могли отримувати допомогу від американських фондів. У 1943 році під тиском Німеччини японці створили ґетто.

Ернест провів два роки у шанхайському ґетто, перш ніж місто звільнили в 1945 році. Після війни він кілька років працював у ВПС США в Нанкіні (Китай), а потім іммігрував до Сполучених Штатів.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.