Гаррі Полі

Гаррі Полі

Народився (-лася): 1914

Німеччина

Гаррі виріс у Берліні й із раннього віку полюбив театр. У 15 років він почав грати другорядні ролі в театрі на Ноллендорфплац. Він також був учнем перукаря, але не любив цю роботу. Він проводив більшу частину часу з іншими акторами, як у театрі, так і в нічних клубах, де збиралися гомосексуалісти.

1933-39: коли нацисти прийшли до влади, вони закрили гей-бари. Деяких гомосексуалістів, особливо євреїв, вбили нацистські хулігани; друга Гаррі, трансвестита Сюзі, зарізали. У 1936 році Гаррі заарештували на підставі переглянутої нацистами статті 175 Кримінального кодексу, яка забороняла гомосексуалізм. Він потрапив у табір Нойзуструм, де працював на болотах по 12 годин на день. Через 15 місяців його звільнили.

1940-44: у 1943 році Гаррі здали два хлопці, яких гестапо змушувало доносити на гомосексуалістів. Його знову засудили за статтею 175. На цей раз Гаррі звільнили всього через вісім місяців, тому що за нього вступилися друзі з театру. Потім його призвали до армії, але хоч би куди він пішов, люди знали про його вирок за статтею 175 і обзивали його «брудним збоченцем». Гаррі не витримував і двічі тікав. Нарешті, як кара його відправили до спеціального бойового підрозділу, у якому майже всі загинули. Якимось чином йому вдалося вижити.

Після війни Гаррі заснував свій невеликий театр.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.