Томас Кулька

Томас Кулька

Народився (-лася): 25 травня 1934 р.

Оломоуц, Чехословаччина

Батьки Томаса були євреями. Його тато, Роберт Кулька, був бізнесменом із моравського міста Оломоуц, а мати, Ельза Скутезка, працювала капелюшницею у Брно, столиці Моравії. Вони обоє мали гарну освіту і володіли чеською та німецькою мовами. Одружилися в 1933 році та оселилися у рідному місті Роберта Оломоуці.

1933-39: Томас народився через рік і один день після одруження батьків. Коли хлопчику було 3 роки, помер його дідусь, а Кульки переїхали в Брно – рідне місто матері. За кілька тижнів до п’ятого дня народження Томаса, 15 березня 1939 року, німці окупували Богемію і Моравію, зокрема Брно.

1940-42: 2 січня 1940 року німці виселили Томаса, його батьків і бабусю із родинного будинку. У надії врятувати сімейний бізнес батько Томаса вирішив залишитися в Брно. Томасу не дозволяли ходити в школу, оскільки він був євреєм. Через рік батьків Томаса змусили продати бізнес німцеві всього за 200 чехословацьких крон, або менше ніж за 10 доларів. 31 березня 1942 року Кульок депортували до ґетто Терезієнштадт у західній Чехословаччині.

9 травня 1942 року Томаса депортували до табору смерті Собібор, де його отруїли газом. Йому було 7 років.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.