Оссі Стойка

Оссі Стойка

Народився (-лася): 1936

Австрія

Оссі був наймолодшим із шести дітей у ромській родині, яка подорожувала на сімейному фургоні. Вони були католиками. Їхній табір зимував у Відні, столиці Австрії, а влітку вони їздили по австрійських селах. Стойки належали до племені ромів-ловарів. Це були мандрівні торговці кіньми. Предки Оссі жили в Австрії понад 200 років.

1933-39: Оссі було 2 роки, коли Німеччина анексувала Австрію у березні 1938 року. Фургон Стойків стояв у віденському таборі, коли в місто увійшли німці. Вони наказали ромам залишитися на місці. Стойкам довелося переробити свій фургон на дерев’яний будинок і пристосуватися до осілого способу життя.

1940-44: ромів змушували ставати на облік як представників іншої «раси». Коли Оссі було 5 років, німці забрали його батька, а згодом і сестру Каті. Зрештою, Оссі та інших членів його сім’ї депортували до нацистського табору для ромів у Біркенау. Серед нечисленних поживних харчів в їх раціоні переважала ріпа. Маленький Оссі захворів на тиф, і його забрали в барак для хворих в’язнів, лазарет, який ув’язнені часто називали «передпокоєм крематорію».

У лазареті Оссі не лікували, і він помер від тифу й недоїдання. Йому було 7 років.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.