Роберт Ельберман

Роберт Ельберман

Народився (-лася): 24 квітня 1896 р.

Бонн, Німеччина

У 1919 році Роберт із братом Карлом заснували в кельнському регіоні молодіжну організацію «Неротер Бунд». Як і інші німецькі молодіжні групи, вони організовували походи й відпочинок у наметах, щоб наблизити молодь до природи. Іноді товариські відносини між підлітками переростали в гомосексуальні стосунки, а у «Неротер Бунд», як і в багатьох німецьких молодіжних групах того часу, такі відносини сприймалися нормально.

1933-39: незабаром після того, як нацисти прийшли до влади в 1933 році, вони розпустили всі незалежні організації молоді та закликали їх членів приєднатися до молодіжного руху Гітлера. Роберт відмовився і таємно продовжував підтримувати зв’язок із «Неротер Бунд». У 1936 році його засудили на підставі переглянутої нацистами статті 175 Кримінального кодексу, яка забороняла гомосексуальність. Роберта ув’язнили разом із 13 іншими членами «Неротер Бунд».

1940-41: Роберт був одним із більш ніж 50 000 осіб, засуджених за статтею 175 в часи нацистського режиму. У 1941 році його перевели до концтабору Дахау. Як і всі інші «175-ті» у таборах, Роберт мав носити розпізнавальний рожевий трикутник. «175-х» зазвичай розміщували в окремих бараках. З ними поводились особливо жорстоко, а інші групи ув’язнених їх часто цькували.

44-річний Роберт помер у Дахау в 1941 році. Подробиці його смерті невідомі.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.