Усна історія

Лео Шнайдерман описує прибуття в Аушвіц, селекцію та відокремлення від своєї сім’ї

Німеччина напала на Польщу в вересні 1939 року. Лео і його сім’я були ув’язнені в гетто в Лодзі. Його змусили працювати кравцем на фабриці з пошиття уніформи. Гетто в Лодзі було ліквідоване в 1944 році і Лео депортували до табору «Аушвіц». Після цього його перевели до концентраційного табору «Гросс-Розен» на примусові роботи. У зв’язку з наступом радянської армії в’язнів було переведено до табору «Ебензее» в Австрії. Табір «Ебензее» було звільнено в 1945 році.

 

Транскрипт

Ми прибули до Аушвіца пізно вночі. Коли ми прибули, тієї ж хвилини, як було відкрито ворота, ми почули крики, гавкіт собак, удари від….від тих капо, що офіційно працювали на них, над головою. А тоді ми вийшли з автобуса. І все пішло так швидко: ліва, права, права, ліва. Чоловіків відділили від жінок. Дітей вирвали з рук мам. Старших людей переслідували як худобу. До хворих людей, осіб з інвалідністю ставилися як до мішків зі сміттям. Їх відкидали в сторону разом зі зламаними валізами, з коробками. Моя мама підбігла до мене, схопила мене за плечі і сказала: «Ляйбелє, я більше тебе не побачу. Піклуйся про свого брата».


  • US Holocaust Memorial Museum Collection
Переглянути архівні документи

Цю сторінку також перекладено наступними мовами

Thank you for supporting our work

We would like to thank The Crown and Goodman Family and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.