Warsaw district handbill announcing penalties for anyone caught assisting Jews
Подробиці
Артефакт

Листівка Варшавського округу, що оголошує покарання для всіх, кого спіймають за допомогу євреям

5 вересня 1942 року керівник СС та поліції Варшавського округу видав це оголошення, погрожуючи смертною карою будь-кому, хто допомагав євреям, які покинули ґетто без дозволу. Цей плакат був вивішений після масової депортації євреїв з Варшавського ґетто до табору смерті Треблінка влітку 1942 року. Співробітники СС добре знали, що тисячі євреїв втекли з ґетто, щоби сховатися, і закликали людей здати їх.

Плакат нагадує мешканцям міста неєврейського походження, що з 15 жовтня 1941 року покарання для будь-якого єврея, який полишає свій «закріплений житловий район» (ґетто) – смерть. Таке ж покарання застосовується до тих, хто надає їм притулок, їжу або будь-який інший вид підтримки. Він наказує населенню негайно повідомляти про таких євреїв у найближчу поліцейську дільницю. Плакат пропонує амністію від покарання кожному, хто тимчасово надавав євреям підтримку, якщо вони повідомлять про це в поліцію до 9 вересня 1942 року. 


Ключові слова


  • US Holocaust Memorial Museum
Переглянути архівні документи

Цю сторінку також перекладено наступними мовами

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies, Abe and Ida Cooper Foundation, the Claims Conference, EVZ, and BMF for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of donor acknowledgement.