Після судових процесів проти найбільших воєнних злочинців, що відбулися в рамках Нюрнберзького Міжнародного Військового Трибуналу, Сполучені Штати розпочали в Нюрнберзі низку інших процесів щодо воєнних злочинів - Пізніші Нюрнберзькі процеси. Дев’ятий процес американського військового трибуналу в Нюрнберзі зосередився на членах айнзацгруп (пересувних винищувальних загонів), які мали за завдання вбивати євреїв та інших, ідучи слідом за військами на Східному фронті. У цих кінокадрах початкової промови звинувачення американський прокурор Бен Ференц пояснює різницю між воєнними злочинами та злочинами проти людства, засуджуючи геноцид.
Сер Гартлі Шоукрос, британський прокурор на міжнародному процесі, зазначив: «Право гуманітарної інтервенції на захист прав людини, що їх порушила держава у спосіб, який шокує все людство, віддавна вважають частиною міжнародного права». Німецькі професори права також твердили це у своїх працях. Юрисдикція кожної держави включає покарання злочинів проти міжнародного права, цитую: «хоч би хто і де їх учинив», кінець цитати. Отже, цьому судові цілком належить вислухати ці звинувачення у міжнародних злочинах та розглянути їх в ім’я цивілізації. Природа цих звинувачень. Звинувачення, які ми висунули, винують відповідачів у вчиненні злочинів проти людства. Ті самі вчинки, що ми їх кваліфікували у першому пункті як «злочини проти людства», можуть також підпадати під категорію другого пункту, «воєнні злочини». Отож ті самі вчинки звинувачення розглядає як окремі одне від одного злочини. В цьому немає чогось нового. Напад на людину, що сам собою підлягає карі, може бути частиною більшого злочину пограбування, і тому належить висунути звинувачення в обох цих злочинах. В даному випадку, вбивства беззахисних цивільних під час війни можуть становити воєнний злочин, але ті самі вбивства є частиною іншого злочину. Тяжчого, можна ствердити — геноциду або злочину проти людства. Ми зазначаємо цю відмінність у звинуваченні. Вона реальна і надзвичайно важлива. Щоб від початку уникнути можливої плутанини, дозвольте нам вказати на різницю між цими двома злочинами. Воєнні злочини є діями чи недіянням, які порушують закони та звичаї війни. За самою своєю природою, вони стосуються лише громадян держави-учасника війни і не можуть бути здійснені у мирний час. Злочин проти людства цим не обмежується. Він докорінно відрізняється від звичного воєнного злочину, оскільки він позначає систематичні порушення фундаментальних прав людини, що їх вчинено будь-коли та проти громадян будь-якої країни.
We would like to thank Crown Family Philanthropies, Abe and Ida Cooper Foundation, the Claims Conference, EVZ, and BMF for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of donor acknowledgement.