Грегор Вольфарт

Грегор Вольфарт

Народився (-лася): 10 березня 1896 р.

Кестенберґ-Фельден, Австрія

Грегор народився в селі в австрійському регіоні, відомому як Каринтія. Під час Першої світової війни він служив в австро-угорській армії, де отримав поранення. Хоча Грегор виріс у католицькій родині, в кінці 1920-х років він і його дружина стали Свідками Єгови. Грегор утримував свою жінку та шістьох дітей, працюючи фермером і каменярем.

1933-39: австрійський уряд заборонив місіонерську діяльність Свідків Єгови в 1936 році. Грегора звинуватили в проповідуванні без ліцензії і на короткий час посадили у в’язницю. Коли Німеччина анексувала Австрію в 1938 році, Грегор очолив свій приход, бойкотуючи плебісцит, який ратифікував союз Австрії з Німеччиною. За наказом мера міста Грегора було заарештовано 1 вересня 1939 року через його антинацистську позицію. Чоловіка відправили до Берліна, де він постав перед військовим судом за відмову від служби в армії. Грегора засудили до смертної кари. У берлінській в’язниці Плетцензеє його стратили на гільйотині 7 грудня 1939 року.

1940-45: під час війни всю сім’ю Грегора арештували за відмову співпрацювати з нацистами. Двох його синів убили: одного стратили у в’язниці Плетцензеє, де загинув Грегор у 1939 році, а іншого – застрелили. Старший син Грегора, Франц, відмовлявся брати участь у військовій підготовці й не віддавав честь нацистському прапорові. Його засудили до п’яти років каторжних робіт у таборі в Німеччині.

Крім Грегора й двох його синів, нацисти переслідували й інших членів Грегорового приходу Свідків Єгови.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.