Гад Бек

Гад Бек

Народився (-лася): 30 червня 1923 р.

Берлін, Німеччина

Гад виріс у Берліні. Його батько був євреєм, переселенцем з Австрії. Мати Гада прийняла юдаїзм. Беки жили у бідному районі Берліна, населеному переважно євреями-переселенцями зі Східної Європи. Коли Гаду та його сестрі-близнючці Міріам було 5 років, Беки переїхали в район Вайсензе в Берліні, де він вступив до початкової школи.

1933-39: Гаду було всього 10 років, коли нацисти прийшли до влади. Як один із небагатьох учнів-євреїв у своїй школі, він швидко став об’єктом антисемітських висловлювань: «Можна я сяду деінде, не поруч із Гадом? У нього смердючі єврейські ноги». У 1934 році батьки записали Гада в єврейську школу, але хлопцю довелося її залишити у 12 років, оскільки рідні більше не могли оплачувати його навчання. Гад знайшов роботу продавцем у магазині.

1940-44: Гад був дитиною від змішаного шлюбу [мішлінгом], тому його не депортували на схід разом з іншими німецькими євреями. Він залишився у Берліні, де долучився до підпільної роботи, допомагаючи євреям тікати до Швейцарії. Бувши гомосексуалом, він мав змогу звертатися по їжу й притулок до своїх перевірених гомосексуальних знайомих – неєвреїв. На початку 1945 року єврейський шпигун гестапо зрадив Гада та кількох його друзів-підпільників. Його інтернували до єврейського транзитного табору в Берліні.

Після війни Гад допомагав організовувати імміграцію до Палестини для євреїв, що вижили. У 1947 році він виїхав у Палестину, а повернувся до Берліна в 1979 році.

Thank you for supporting our work

We would like to thank Crown Family Philanthropies and the Abe and Ida Cooper Foundation for supporting the ongoing work to create content and resources for the Holocaust Encyclopedia. View the list of all donors.